👍SZYBKA WYSYŁKA 👍 TESTOWANE I LOGOWANE 👍 BEZ SIMLOCKA 👍100% AUTENTYCZNY TELEFON I i NUMER IMEI 👍 DUŻY WYBÓR👍 CIĄGŁE DOSTAWY TOWARU 👍 PUDEŁKA I AKCESORIA 👍 ATRAKCYJNE CENY
Produkt dnia
Jak zwiększyć wydajność baterii litowo-jonowych?
Jak zwiększyć wydajność baterii litowo-jonowych?

Uaktualniaj oprogramowanie.

Dbaj o to, by Twoje urządzenie miało zawsze najnowszą wersję iOS.

Zoptymalizuj ustawienia.

Niezależnie od tego, w jaki sposób używasz urządzenia, możesz zawsze zastosować dwa proste rozwiązania zwiększające wydajność baterii: wyregulować jasność ekranu i używać połączenia Wi-Fi.

Włącz tryb niskiego zużycia energii

Tryb niskiego zużycia energii wprowadzony w systemie iOS 9 wydłuża czas pracy iPhone'a, gdy jego bateria jest bliska rozładowania. iPhone powiadamia, gdy poziom naładowania spada do 20%, i ponownie, gdy obniży się do 10%.

Sprawdź, co obciąża baterię

System iOS oferuje możliwość precyzyjnego wpływania na obciążenie baterii. Potrafi bowiem pokazać procentowo, jakie obciążenie generują poszczególne uruchomione aplikacje (ta funkcja jest dostępna, o ile urządzenie akurat nie ładuje się). Aby uzyskać informacje o obciążeniu baterii, przejdź do sekcji Ustawienia > Bateria.

Pod nazwami używanych aplikacji możesz zobaczyć następujące komunikaty:

Aktywność w tle. Oznacza, że aplikacja używała baterii, działając w tle — tzn. wtedy, gdy użytkownik pracował z inną aplikacją.

  • Aby zwiększyć wydajność baterii, możesz wyłączyć funkcję umożliwiającą aplikacjom odświeżanie w tle. Wybierz Ustawienia > Ogólne > Odświeżanie w tle, a następnie ustawienie Wi-Fi, Dane sieci Wi-Fi i komórkowej lub Wyłączone (aby całkowicie wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle).
  • Jeśli komunikat Aktywność w tle wyświetlany jest przy aplikacji Mail, możesz pobierać wiadomości ręcznie lub wydłużyć okres między automatycznym pobieraniem. Wybierz Ustawienia > Konta i hasła > Pobierz nowe dane.
Żywotność baterii litowo-jonowych

Żywotność baterii litowo-jonowych

Apple'owską baterię litowo-jonową możesz ładować i doładowywać, kiedy chcesz. Nie musisz czekać z ładowaniem, aż się w 100% rozładuje. Stosowane przez Apple baterie litowo-jonowe są tak zaprojektowane, by zachowały co najmniej 80% pierwotnej pojemności nawet po dużej liczbie cykli ładowania. Dokładna liczba cykli jest różna dla poszczególnych urządzeń.

„Czas pracy baterii” wskazuje, jak długo urządzenie zasilane z baterii działa bez doładowywania. „Czas eksploatacji baterii” to czas jej całkowitego użytkowania, zanim konieczna będzie wymiana na nową. Jednym z czynników wpływających na czas pracy i czas eksploatacji baterii jest to, do czego używa się urządzenia. W każdym przypadku można coś zrobić, aby wydajność baterii była jak największa. Na przykład gdy nie używasz telefonu iPhone przez dłuższy czas, przechowuj go z baterią naładowaną do połowy. Unikaj ładowania lub pozostawiania telefonu iPhone na dłuższy czas w środowisku, w którym panuje wysoka temperatura, na przykład w bezpośrednim świetle słonecznym.

Kondycja baterii (Beta)

W przypadku telefonów iPhone 6 i nowszych system iOS 11.3 oferuje nową funkcję wyświetlania kondycji baterii oraz informowania o potrzebie jej wymiany. Elementy te są dostępne na ekranie Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii (Beta). Wszystkie modele telefonu iPhone zawierają podstawową funkcję zarządzania wydajnością, która ma na celu gwarantowanie, że bateria i system działają w odpowiedni sposób, a podzespoły urządzenia są chronione. Dotyczy to reagowania na bardzo wysokie i niskie temperatury, a także zarządzania napięciem wewnętrznym. Takie zarządzanie wydajnością jest konieczne w celu zachowania bezpieczeństwa i zapewnienia oczekiwanego działania urządzenia. Nie można wyłączyć tego mechanizmu.


 

czytaj całość »
Co to chemiczne starzenie się baterii?
Co to chemiczne starzenie się baterii?

Chemiczne starzenie się baterii

Wszystkie baterie akumulatorowe są częściami eksploatacyjnymi, które w miarę chemicznego starzenia się działają coraz mniej efektywnie. 

Chemiczne starzenie się baterii litowo-jonowych powoduje stopniowy spadek ilości energii, jaką mogą przechowywać. Skutkuje to skracaniem się czasu, po którym urządzenie wymaga doładowania. Może to być określane jako maksymalna pojemność baterii — miara pojemności baterii względem jej pojemności, gdy była nowa (wyprodukowana). Oprócz tego może spaść gotowość baterii na chwilowy pobór mocy (tak zwany szczytowy pobór mocy). Aby telefon działał prawidłowo, jego układy elektroniczne muszą mieć możliwość pobierania mocy chwilowej z baterii. Jednym z czynników wpływających na gotowość baterii do dostarczania mocy chwilowej jest jej impedancja. Bateria o wysokiej impedancji może nie być w stanie dostarczać wystarczającej mocy do systemu, który jej potrzebuje. Im wyższy wiek chemiczny baterii, tym wyższa może być jej impedancja. Impedancja baterii wzrasta chwilowo przy niskim poziomie naładowania oraz w środowisku o niskiej temperaturze. Przy wyższym wieku chemicznym baterii ten wzrost może być znacznie większy. Są to właściwości chemiczne wspólne dla wszystkich baterii litowo-jonowych dostępnych w branży.

Gdy bateria ma wysoką impedancję, pobieranie z niej mocy powoduje większy spadek napięcia baterii. Podzespoły elektroniczne potrzebują określonego minimalnego napięcia, aby działały prawidłowo. Obejmuje to wewnętrzną pamięć masową urządzenia, obwody zasilania oraz samą baterię. System zarządzania energią określa gotowość baterii do dostarczania tej mocy i zarządza obciążeniami w celu utrzymania ciągłości działania. Gdy nie można utrzymać działania pomimo wykorzystania pełnych możliwości systemu zarządzania energią, system wyłącza urządzenie w celu ochrony tych podzespołów elektronicznych. Takie wyłączenie jest zamierzone z perspektywy urządzenia, ale może być nieoczekiwane dla użytkownika.

Żródło:  https://support.apple.com/pl-pl/HT208387

czytaj całość »
2 TB pakiet w iCloud
2 TB pakiet w iCloud

Firma Apple dodała po cichu nową wielkość pakietu dyskowego w usłudze iCloud, oferując klientom 2TB przestrzeni do przechowywania danych w cenie 19,99 EUR miesięcznie. Apple oferuje teraz cztery pojemności pakietu iCloud w cenach, które zaczynają się od 0.99 EUR.

czytaj całość »
Corning Gorilla Glass

Wielu producentów uważa wykorzystanie Gorilla Glass Corning w swoich produktach za przewagę produktową. Szkło jest używane jako zewnętrzna warstwa ochronna dla wielu urządzeń, w tym smartfonów. Ale co sprawia, że szkło Gorilla jest takie wyjątkowe?

czytaj całość »
Czy warto zainwestować w moduł NFC?
Czy warto zainwestować w moduł NFC?

NFC to kolejny krok w rozwoju technologii, wykorzystywany jest w wielu dziedzinach: finansach, marketingu, reklamie, informacji, portalach społecznościowych, służy wymianie kontaktów czy plików. Warto sprawdzić czy nasz telefon ma taki moduł gdyż niedługo stanie się on jednym ze standardów.

czytaj całość »
Media Tek czy warto?
Media Tek czy warto?

Media Tek to tajwański producent , lider na rynku procesorów, słynie z produkcji w doskonałych cenach bardzo wydajnych układów o wysokiej mocy obliczeniowej, co czyni rynek azjatycki niezwykle atrakcyjnym , wzrostowym i konkurencyjnym do marek uważanych za dobre.

czytaj całość »
Technologia IPS
Technologia IPS

Technologia IPS

Matryca IPS (In Plane Switching) w którą wyposażony jest najnowszy sprzęt rozwiązuje problemy z katem patrzenia na ekran.

 

czytaj całość »
Startujemy
Startujemy

Witajcie na naszym blogu...

Jeśli jesteś tu to znaczy że zaciekawiły Cię nasze produkty umieszczone na pierwszej stronie i postanowiłeś dowiedzieć się więcej.

To słuszna decyzja!

Gdyż na naszym blogu będziemy zamieszczać interesujące zjawiska techniczne, trendy oraz ciekawe artykuły. Będziemy Cię informować dlaczego właśnie te a nie inne sprzęty możesz nabyć w naszym sklepie.

Nie są one przypadkowe, są uważnie dobierane przez naszych specjalistów, sprawdzane i co najważniejsze dostępne natychmiast!

Już jutro możesz je mieć, wystarczy że dokonasz zakupu. Zatem Kup teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl